Tabletka pominięta

Dzień dobry.
Domyślam się, że ten temat był już wałkowany pewnie nie jednokrotnie. Jednak mam trochę inne pytanie. Mianowicie W poprzednim tygodniu skończyłam opakowanie Y*** i w piątek kochałam się(przerwany) miałam normalnie okres i w poniedziałek miałam brać nowe opakowanie. Niestety zapomniałam o tabletce i wzięłam ją po 11 godzinach lub 11.30 (21-22 normalnie biorę, przez zapomnienie wzięłam o ok. 8.20 z hakiem.

Domyślam się, że nie ma szans ciąży, lecz chciałabym wiedzieć, czy mogę teraz zrobić przerwę w braniu antykonceptów? Czy powinnam kontynuować opakowanie i po jego zakończeniu zrobić przerwę (biorę bez przerwy od prawie roku). Rozumiem też, że przez najbliższe 7dni muszę zabezpieczać się mechanicznie?
Pozdrawiam

Witam!

Jeżeli opóźnienie w przyjęciu tabletki było mniejsze niż 12 godzin, nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji. Skuteczność tabletek nie zmniejszyła się.

Jeżeli chce Pani zaprzestać stosowania antykoncepcji hormonalnej, można to zrobić właściwie w każdej chwili, bez konieczności czekania do końca opakowania. Po zakończeniu przyjmowania tabletek pojawi się tzw. krwawienie z odstawienia, takie jak przy stosowaniu antykoncepcji. Należy też pamiętać o konieczności stosowania od momentu odstawienia tabletek innych środków antykoncepcyjnych, jeżeli nie chce Pani zajść w ciążę.