Tabletka wzięta za wcześnie o 1 dzień

Witam, spóźnia mi się okres już ponad tydzień, chciałam zacząć zażywanie tabletek po roczniej przerwie. Według objawów jakie miałam jak przed każdym okresem, wieczorem przyjęłam 1 tabletkę, gdyż myślałam, że to będzie już ten 1 dzień cyklu. Czy coś się stanie? Czy przerwać stosowanie tabletek? Czy możliwa jest kontynuacja? Czy trzeba się zabezpieczać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli spóźnia się Pani okres, to niewykluczone, że jest Pani w ciąży... Antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu i nie należy jej stosować, jeżeli istnieje podejrzenie ciąży. Z tego względu powinna Pani poczekać na wystąpienie okresu i dopiero wtedy, mając pewność co do braku ciąży, rozpocząć stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Może Pani także udać się do lekarza w celu wykluczenia ciąży i następnie zapytać go o możliwość zażywania tabletek.

Pozdrawiam!