Tabletki antykoncepcyjne a ból rąk

Mam 21 lat, od 3 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne w systemie 24+4. Do tej pory tolerowałam je bardzo dobrze. Pod koniec trzeciego opakowania zaczęłam odczuwać ból rąk (dłoni), w zasadzie nie jest to do końca ból raczej takie dziwne uczucie w dłoniach (jednak przypominające ból), potem podobne odczucia zauważyłam w nogach. Obawiam się groźnych powikłań związanych ze stosowaniem tabletek hormonalnych dlatego moje pytanie brzmi: Czy to mogą odczucia wywołane stosowaniem tabletek i czy powinnam rozpoczynać kolejne 4 pakowanie leku?

Witam serdecznie!

Objawy, które Pani przytacza nie muszą być związane z przyjmowaniem tabletek.
Mogą być jednak spodowowane mikrozakrzepami. Dla pewności przed rozpoczęciem kolejnego blistra sugerowałabym skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub lekarzem ginekologiem, w celu wykluczenia ewentualnego związku z przyjmowaniem tabletek hormonalnych.

Pozdrawiam.