Tabletki antykoncepcyjne na wywołanie okresu

Szanowna Pani Doktor. Mam na imię Aneta i mam 23 lata, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie, jeśli znajdzie Pani czas. Lekarka przepisała mi tabletki antykoncepcyjne na wywołanie okresu. Chciałabym się dowiedzieć, czy jeżeli rozpocznie mi się krwawienie podczas brania tabletek, to mam je nadal brać do końca blistra i zrobić tygodniową przerwę na kolejny. Czy powinnam jednak przestać je brać?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli celem przepisania tabletek było uregulowanie cyklu, to powinna je Pani brać zgodnie z instrukcją, aż do momentu, do którego chce Pani mieć uregulowany cykl. Po przestaniu brania tabletek wszystko najprawdopodobniej wróci do normy i nadal będzie miała Pani problemy z miesiączką. Wydaje mi się, że lekarz powinien zdiagnozować przyczynę i rodzaj Pani zaburzeń hormonalnych przed przepisywaniem tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!