Tabletki antykoncepcyjne w pierwszym tygodniu zażywania

cy można przyjąć 3 tabletki antykoncepcyjne jednocześnie w pierwszym tygodniu brania

Jeżeli zapomniała Pani którejkolwiek tabletki w pierwszym tygodniu stosowania nowego blistra, to ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona, niezależnie od tego, czy w ramach "wyrównania" przyjmie Pani 3 tabletki. Natomiast jeśli nie zapomniała Pani żadnej tabletki, to przyjmowanie 3 nie ma sensu.