Tabletki - jak brać?

Mam takie pytanie: pierwszy raz biorę tabletki antykoncepcyjne, okres dostałam w sobotę, to powinnam wziąść tabletkę sobotnią czy pierwszą oznaczoną "poniedziałek", bo ja wzięłam pierwszą z oznaczeniem poniedziałek. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystkie tabletki w blistrze mają dokładnie taki sam skład, więc z punktu widzenia ochrony przed ciążą nie ma znaczenia, czy weźmie Pani tabletkę oznaczoną "sobota" czy "poniedziałek". Te oznaczenia jednak pomagają przyjmować tabletki regularnie i umożliwiają szybkie zauważenie, że zapomniało się tabletki. Dlatego na przyszłość proponuję pilnować zarzywania tabletek oznaczonych odpowiednim dniem tygodnia.