Terapia uzależnienia od alkoholu a czas oczekiwania

Witam, tata zdecydował się na terapię uzależnienia od alkoholu dostał skierowanie od lekarza do szpitala. Jak długi mniej więcej jest czas oczekiwania?Boję się że do poniedziałku tata się rozmysli(jest w tej fazie kiedy ma wyrzuty sumienia i trzezwieje)jak z nim rozmawiać?czy na takim oddziale znajdują się również osoby psychicznie chore?boję się że tata powie ze on z wariatami nie będzie przebywał. Dziękuję za wszystkie rady.

Aleksander Ropielewski

Czas oczekiwania zależy od konkretnego szpitala. Podstawą leczenia jest świadoma zgoda pacjenta i jeżeli tata zdecydował się tylko pod wpływem chwilowego impulsu nie wróży to dobrze skuteczności leczenia, dlatego konieczne jest uzyskanie "pewnej" i świadomej zgody. W zależności od szpitala mogą w nim przebywać osoby psychicznie chore, jednak nie umieszcza się ich w jednych salach z osobami leczących się z uzależnienia.