Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Test ciążowy a tabletki antykoncepcyjne

witam. po zastosowaniu metody yuzpe (po zwymiotowaniu jednej z tabletek antykoncepcyjnych po 5 godzinach od przyjęcia-ginekolog kazała zastosować metodę na wszelki wypadek) dostałam plamienia po 4 dniach. Jest ono dosyć skąpe. Czy ozncza to, że metoda zapobiegła owulacji czy po prostu nie zadziałała? Czy może nie ma reguły i dopiero pierwszy normalny okres bądź wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od stosunku daje pewność braku ciąży, a skąpe plamienie nie świadczy o skuteczności metody?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Renata GrzechociĹska
78 poziom zaufania

Plamienie najprawdopodobniej spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy