Test obciążenia glukozą w 25-tygodniu ciąży a wymioty

Witam.Jestem w 25 tyg.ciazy. Mam problem ze zrobieniem testu na oznaczenie glukozy,za każdym razem po wypiciu wymiotuje (pierwsza próbka naczczo z krwi wyszła dobrze) Pielęgniarka zrobiła mi ponownie test na mocz ( nie było bakterii) i próbkę z krwi po dwugodzinnym posiłku ( bez wybicia glukozy) wyniki wyszły dobrze. Czy to wystarczy zeby wykluczyć cukrzyce ciążowa i inne nieprawidłowości ? Czy jednak wypicie tej glukozy jest niezbędne ? Wizytę mam za miesiąc i wtedy lekarz zadecyduje co dalej.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję ponowić próbę wypicia glukozy i wykonanie prawidłowego testu. Test ten należy wykonać między 24 a 28 tygodniem ciąży. Jeżeli tym razem nie wyjdzie proponuję skontaktować się z lekarzem wcześniej.