Czy wykonać test obciążenia glukozą w 22. tygodniu ciąży?

Dzień dobry, dziś byłam na wizycie u lekarza prowadzącego ciążę (18 tydzień). Zlecił mi badania, w tym test obciążenia glukozą i kazał go wykonać tuż przed następną wizytą. Będę wówczas w 22 tygodniu ciąży, natomiast wyczytałam że test ten powinien być wykonany po 24 tygodniu. Do tej pory nie miałam żadnych problemów z cukrzycą,a glukoza wyszła w normie. Zastanawiam się czy zrobić test obciążenia glukozą w 22 tygodniu, czy jednak poczekać do 24 tygodnia. Czy to ma znaczenie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zalecenia są takie aby wykonać test między 24 a 28 tygodniem ciąży,a nawet blizej 28 tygodnia. Dlatego sugerowalabym poczekać.
Pozdrawiam