Czy zrobienie testu obciążenia glukozą w 22 tygodniu ciąży będzie miarodajne?

Proszę o informację, czy zrobienie testu obciążenia glukozą w 22 tygodniu ciąży będzie miarodajne? Wszędzie są informacje, że powinno się go wykonać po 24 tygodniu. Pierwsze badanie glukozy na czczo miałam na poziomie 95mg/dl, ale wieczór wcześniej zjadłam pączka. Czy lepiej poczekać z badaniem po 24 tygodniu czy zrobić mimo to w 22 tygodniu?

Witaminy w ciąży

Proponuję trzymać się norm czasowych i wykonać test OGTT między 24 a 28 tc, jednak jeśli na początku ciąży glukoza była na poziomie 95, należało wówczas wykonać test OGTT od razu,a następnie drugi OGTT w 24-28tc.