Test obciążeniowy metodą dr Volla

Witam, wykonałam test obciążeniowy i mam w związku z tym kilka pytań. Zastanawiając się czy zrobić test obciążeniowy przeczytałam kiedyś w internecie o firmie Revitum. Miała ona różne opinie ale sporo było opinii bardzo pozytywnych. Ludzie którzy  skorzystali z ich usług i wykonali test obciążeniowy byli na ogół bardzo zadowoleni. Skorzystałam wiec i ja z ich usług i udałam się na test obciążeniowy. Dzisiaj kiedy przekonałam się na własnej skórze jak to jest  nie mogę raczej dołączyć do grona tych zadowolonych. Dlatego mam następujace pytanie odnośnie firmy Revitum, czy badanie testu obciążeniowego organizmu metodą dr volla jest kompetentne w 100% wyszła mi nietolerancja glutenu oraz kazeiny i nie wiem jak sie do tego ustosunkować, gdzyż wydaje mi sie że jest to wielkie oszustwo. Spożywałam gluten i nigdy nie czułam się po nim źle. Wątpię więc, że test obciążeniowy ma prawidłowe wyniki. Czy test obciążeniowy firmy Revitum to rzetelne źródło informacji i powinnam uwierzyć w przekazane mi wyniki? Pozdrawiam

Magdalena Mroczek

Test obciążenia metodą dr Volla nie jest metodą uznawaną w standardowej medycynie. Jest to metoda nieinwazyjna, która ma za zadanie wykrycie braku równowagi w ciele i znalezienie chorób i innych dolegliwości poprzez pomiar oporów na skórze.

Metoda ta opiera się na na mierzeniu specjalną sondą oporu skóry w wybranych, biologicznie aktywnych punktach . Punkty te leżą na linii przebiegu tzw. meridianów-kanałów energetycznych. Wykorzystanie meridian ma miejsce także również w akupunkturze. W elektoakupunkturze wykorzystuje się punkty położone głównie na dłoniach i stopach.

Odkrycie tych kanałów zawdzięczamy właśnie medycynie chińskiej. Były one używane do leczenia chorób już ponad 2000 lat temu. .

Testując, specjalnym aparatem, wybrany meridian, możemy sprawdzić w jakim stanie znajduje się organ, za który dany meridian odpowiada. Badając „przewodność“ meridianów na poszczególnych punktach, a także analizując odczyty aparatu i jego wskazania, możemy określić kondycję wybranych, poszczególnych organów lub „układów” w naszym ciele.

Metoda ta ma szczególnie dobrze wykrywać choroby pasożytnicze (robaczyce) , bakteryjne , wirusowe lub grzybicze. Tłumaczy się, że np. jaja robaków nie zawsze wykrywane są w badaniu mikroskopowym, za to łatwiej wykryć je mierząc napięcie elektryczne skóry.

Według teorii, która zaleca test obciążeń następujące choroby mogą mieć związek z chorobami pokarmowymi i pasożytniczymi:
choroby nowotworowe
choroby układu krążenia
choroby układu oddechowego
choroby metaboliczne (cukrzyca, nadwaga, otyłość)
choroby z autoagresji
choroby zwyrodnieniowe stawów
choroby tarczycy
zaburzenia hormonalne
niepłodność
zaburzenia potencji
choroby alergiczne
choroby skóry
choroby układu nerwowego

Sam dr Voll był stomatologiem, żyjącym w Niemczech, który był szczególnie zainteresowany medycyną wschodu. Według teorii dr Volla, choroby poprzez zmiany w oporze skóry można wykryć na długo wcześniej zanim pojawią sie w organizmie.

Metoda ta wykorzystywana przez firmę, o której Pani pisze jest stosunkowo droga i nie jest refundowana przez NFZ. Nie jest to też metoda zaaprobowana przez współczesną medycynę. Jeśli chodzi o ewentualną nietolerancję glutenu i kazeiny to proszę zgłosić sie do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad i wykona badania.