Testy w kierunku uczulenia na leki

Witam Mam pytanie dotyczące uczulenia na leki - podczas zabiegu okazało się, że moja mama uczulona jest na lignokainę, obecnie musi wybrać się do stomatologa gdzie konieczne jest podanie środków znieczulających (dostępna jest lignokaina i artykaina). Jak można sobie w tej sytuacji poradzić - gdzie się zwrócić - przychodnie alergologiczne takich testów nie przeprowadzają, szpitale również nie, każdy rozkłada ręce. Ewentualnie czy można np. podać niewielką ilość leku podskórnie dla testu ?

Witam,
jeżeli wiadomo że jest uczulenie na dany lek, należy to bezwzględnie zgłaszać na każdej wizycie lekarskiej. Wówczas nie podaje się tego leku pacjentowi.
Nie wykonuje się testów na uczulenia lekowe.

pozdrawiam