Czy można sprawdzić, czy jestem na to uczulona?

Dzien dobry Jednym z antybiotykow które bralam był zinnat lekarka zapisała mi zinoxx .Dostalam po niej wielkiej wysypki na twrzy ciele.Oczy lzawily i bolalo mnie gardło.Z nosa lecial katar .Glowa byla czerwona. Czulam jakby ktoś mnie chwycił za gardło.spuchly mi dziąsła.W aptece powiedziano mi ze to będzie uczulenie na dwutlenek tytanu. Czy są na to jakieś testy?Czy mogę zdrapac otoczkę z tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z pewnością w tym przypadku potrzebna będzie odpowiednia diagnostyka w gabinecie alergologa. Bez odpowiednich testów ciężko powiedzieć, czy jest Pani uczulona konkretnie na dwutlenek tytanu. Niektóre poradnie alergologiczne oferują testy na chemiczne substancje, które mogą wykryć przyczynę alergii.

Na pewno powinna Pani odstawić lek i zgłosić to lekarzowi. Możliwe, że będzie potrzebna zmiana sposobu leczenia i przepisanie preparatu, który ma inny skład.

Przypominamy o wizycie w poradni alergologicznej, celem wykonania odpowiednich testów alergicznych.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z materiałami na naszej stronie, które są poświęcone podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-rzeczywiscie-moge-uznac-ze-jestem-uczulona-na-lek

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-lek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.