Czy rzeczywiście mogę uznać, że jestem uczulona na lek?

Dzień dobry. KilkaKilka lat temu podczas infekcji prawdopodobnie uczuliłam się na amoksiklav (wysypka z pecherzykami). Kolejnym antybiotykiem był zinnat który nie pomógł i skończyło się na 20 zastrzykach z biotraksonu. Niedawno okazało się że po ceroximie również mam wysypkę. Teraz zastanawiam się dlaczego nie miałam wysypki po biotraksonie skoro to też antybiotyk z grupy cefalosporyn. Czy rzeczywiście mogę uznać że jestem uczulona czy były to jakieś inne reakcje. Aktualnie dostałam zinnat na chore zatoki i waham się czy mogę go zażywać.

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko powiedzieć czy uczulenie jest na konkretny antybiotyk czy np na substancje które są używane aby tabletka była tabletką a nie proszkiem. konieczna wizyta u lekarza alergologa i odpowiednia diagnostyka