Tężyczka i problemy z tarczycą

Córki mają stwierdzoną tężyczkę, u jednej jest niedoczynność tarczycy i niedobór wapnia we krwi (euthyrox,calperos,vigantol) u drugiej w usg kilka guzków w tarczycy i nadmiar wapnia we krwi (magnez vit b,vigantol calperos). U córki z niedoczyn. przejawiało się to tachykardią i omdleniami po wysiłku, natomiast druga córka raz mała astmę raz nie, mogła to być wina tęż., ale niepokoi mnie u niej problem z koncentracją, czy to może być wpływ tęż. i guzków są też małe zmiany w eeg(usypianie)

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Zaburzenia koncentracji mogą aczkolwiek nie muszą być związane z wymienionymi przez Panią dolegliwościami, jednak są one trudne do zdiagnozowania, zwłaszcza przez komputer, dlatego nie mogę stwierdzić tego jednoznacznie.