Tiki nerwowe przy stosowaniu Paroxinoru

Pytanie do psychiatry Witam, tydzień temu byłem na pierwszej wizycie u swojego psychiatry i przepisał mi Paroxinor na i Deprexolet (na sen), zauważyłem, że po tym jak zacząłem brać te leki to za każdym razem gdy zapale papierosa lub wypije kawę objawy (tiki nerwowe i dodatkowo drgawki) nasilają się jeszcze bardziej niż wcześniej, czy w ogóle można palić papierosy i pić kawę?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam Pana,

Kofeina może nasilać niepokój, przez co tiki ( jeśli rzeczywiście jest to taka diagnoza), mogą stać się bardziej wyrażone. Warto zatem odstąpić od picia kawy, napojów energetyzujących i alkoholu. Co do nikotyny, to lepiej w ostrej fazie leczenia nie odstawiać jej nagle (to może również spowodować nasilenie niepokoju), tylko zaczekać z tym to momentu kiedy Pana stan się ustabilizuje albo stopnowo redukować ilosć wypalanych papierosów.

Pozdrawiam!

Justyna Holka-Pokorska

http://psychiatrawarszawa.com.pl/

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty