Tiki nerwowe przy stosowaniu Paroxinoru

Pytanie do psychiatry Witam, tydzień temu byłem na pierwszej wizycie u swojego psychiatry i przepisał mi Paroxinor na i Deprexolet (na sen), zauważyłem, że po tym jak zacząłem brać te leki to za każdym razem gdy zapale papierosa lub wypije kawę objawy (tiki nerwowe i dodatkowo drgawki) nasilają się jeszcze bardziej niż wcześniej, czy w ogóle można palić papierosy i pić kawę?

Witam Pana,

Kofeina może nasilać niepokój, przez co tiki ( jeśli rzeczywiście jest to taka diagnoza), mogą stać się bardziej wyrażone. Warto zatem odstąpić od picia kawy, napojów energetyzujących i alkoholu. Co do nikotyny, to lepiej w ostrej fazie leczenia nie odstawiać jej nagle (to może również spowodować nasilenie niepokoju), tylko zaczekać z tym to momentu kiedy Pana stan się ustabilizuje albo stopnowo redukować ilosć wypalanych papierosów.

Pozdrawiam!

Justyna Holka-Pokorska

http://psychiatrawarszawa.com.pl/