Tiki nerwowe u 18-latka

mój osiemnastoletni letni syn od kilku miesięcy ma tiki nerwowe. Objawia się to dziwnym mrużeniem oka i przy tym specyficzną mimiką twarzy. / szczególnie wieczorem/. Czy może brakować mu jakiejś witaminy? Co robić?

Witam. Raczej skurcze lekkie są objawem braku witaminy a nie tiki. Przez internet rrudno stwierdzić. Warto udać się do lekarza, na poczatek internisty.
Magdalena Brabec

W przypadku 18-latka tiki mogą być objawem trudności psychologicznych lub stresu. Warto zrobić podstawowe badani i skonsultować się z lekarzem psychiatra, który zdiagnozuje i zaproponuje sposoby poradzenia sobie- np psychoterapię.