Lekkie tiki nerwowe w prawym podżebrzu

Witam chciałbym prosić o postawienie jakiejś diagnozy w sprawie mojego problemu. Od tygodnia mam dolegliwość, która objawia się tikami nerwowymi (nie jestem pewien czy to jest to, ale w każdym razie jest to takie samo uczucie) w prawym podżebrzu. Nic nie boli, brak objawów w organizmie typu, gorączka, biegunka itp... odczuwam jedynie lekki dyskomfort.

Mgr Katarzyna Malcher

Witam, zalecam konsultację lekarską w kolejności: internista lub lekarz rodzinny, ewentualnie dalej neurolog. Wydaje mi się, że bez badania trudno będzie Panu pomóc.

Podobne objawy mogą mieć także podłoże emocjonalne,psychologiczne. Warto przyjrzeć się czy w Pana życiu coś się zmieniło, ważnego wydarzyło, jest w nim więcej stresu lub napięcia, nie są realizowane jakieś potrzeby, itp?
Pomocna może być także konsultacja psychologiczna.

Zalecałabym konsultację u lekarza rodzinnego, który podejmie decyzję co dalej i pewnie zleci wykonanie podstawowych badań. Jeżeli ich wynik będzie dobry, to może Pan pomyśleć o konsultacji u psychologa, bo czasem dolegliwości somatyczne mają związek z naszą psychiką.

Pozdrawiam serdecznie.