Spadek wagi i wahania emocjonalne

Witam mam na imię Beata, ostatnio (w ciągu ostatniego miesiąca) zauważyłam u siebie spadek wagi (7kg w miesiąc), dużą nerwowość oraz wahania emocjonalne, nie stresowałam się ostatnio. Czym mogą być spowodowane te dolegliwości ?

Dzień dobry!

Wiele chorób i zaburzeń może dawać podobne objawy. Przyczyny mogą być hormonalne, ale też z wielu innych źródeł. Nie jest możliwa diagnoza przez Internet. Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i podążać za jego wskazówkami.

Pozdrawiam!

Jeśli wyklucza Pani trudności związane ze stresem ważna zmiana w życiu lub innym trudnym wydarzeniem, warto zwrócić się do lekarza. Konsultacja i podstawowe badania pozwolą zdiagnozować lub wykluczyć chorobę somatyczną. Wyznaczy to także dalszy kierunek działań.

Witaj! W pierwszej kolejności skonsultuj się z lekarzem rodzinnym w celu odbycia badań. Twój spadek wagi jest objawem somatycznym, który może ale nie musi mieć podłoże psychiczne. Gdy wyniki będą pozytywne wtedy możesz udać się do psychoterapeuty ;-)

Pozdrawiam
http://psychopedagog.eu