Czy to możliwe, że występuje u mnie swędzenie skóry na tle nerwowym?

Witam. Od pewnego czasu często swędzi mnie skóra. Kiedyś miałam też takie objawy ale występowały sporadycznie. Teraz to się nasiliło i swędzi prawie codziennie. Głównie przedramiona, nogi, klatka piersiowa. Czuję jakby coś po mnie chodziło o dodatkowo towarzyszy temu pieczenie skóry. Przeczytałam że to może być pod wpływem stresu ale też nowotworu. I się zaczęłam poważnie martwić tymi objawami. Czy to faktycznie stres może powodować? Dodam że jestem nerwową osobą.

Może być to objaw reakcji stresowej, jednak w pierwszej kolejności warto wykluczyć ewentualne problemy natury somatyczne. Proponuję skorzystać z konsultacji dermatologa lub lekarza rodzinnego.