TK kręgosłupa i uwypuklenie krążka
miałam tk kregosłupa i wynik jest taki poziom L3L4 okreżne uwypuklenie krążka z modelowaniem worka oponowego poziom L4L5okrężna wypuklina krązka z niewielka impresja worka oponowego i obustronnym ograniczeniem swiatła otworów m/k poziom L5S1tylno lewoboczna pjm zimpresja worka oponowego i modelowaniem obu korzenio nerwowych oraz ograniczeniem światła lewego otworu m/k.prosze mi wyjasnic prostymi słowami co to oznacza

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskkazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.