Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Toksoplazmoza i poronienie

Jestem świeżo zakażona toxoplazmozą. Poroniłam 2 mies temu.Teraz się leczę.Brałam 2 tyg temu Biseptol 2xdz.Później przerwa 2 tygodnie.Teraz znowu antybiotyk Rovamycine 2x dz ale już 3 tyg.Po pierwszym antybiotyku pod koniec 2giego tygodnia brania antybiotyku czułam piekącą twarz,ciało.Boję się bo drugi antybiotyk mam brać 3 tyg i jeśli by działo się to samo czy mam dalej przyjmować leki?Zależy mi szybko się wyleczyć.Czy moje leczenie będzie długie?Czy wystarczy już te leczenie?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

witam,
lek który Pani otrzymała na 3 tyg. jest lekiem pierwszego rzutu leczenia toksoplazmozy więc leczenie jest prawidłowe.
Jeżeli jakiekolwiek działania niepożądane leku wystąpią podczas leczenia, należy zgłosić się do lekarza wypisującego lek.
pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy