Tomografia głowy - zwapnienie w biegunie sierpa.
Witam, mam 30 lat choruję na epilepsję od 14 roku życia. W tej chwili zażywam O*** 450 mg rano i wieczorem. Jestem kobietą, mam dwójkę dzieci. Nurtuje mnie wynik po tomografii głowy. Nie wiem, co to oznacza i co dalej mam robić, czyli podaję wynik: zwapnienie w przednim biegunie sierpa mózgu o wym. ok. 13 mm x 8 mm, poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy prawidłowy bez przemieszczeń. Dziękuję

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam!
Często takie zwapnienia są przypadkowym znaleziskiem, ale jeżeli nie miała Pani wykonywanego badania obrazowego z kontrastem - proponuje wykonanie po konsultacji z Pani neurologiem. Dobrze też by było porównać ten wynik z poprzednim badaniem obrazowym (jeżeli takie było).
Bez obejrzenia kliszy trudno dokładnie zinterpretować wynik badania, ale jak już wspomniałam badanie z kontrastem jest w tym przypadku zasadne.
Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat badań profilaktycznych u dorosłych.
Serdecznie pozdrawiam!