Torbiel przy jajniku i woda w jajowodzie: czy to może zaszkodzić ciąży?

Witam. Byłam u lekarza, który na badaniu USG potwierdził ciążę, ale znalazł również torbiel przy prawym jajniku, na którą leczyłam się już parę lat temu i która podobno zniknęła, a teraz znów się pojawiła, powiedział też, że w lewym jajowodzie mam wodę. Czy to może zaszkodzić ciąży? Według ostatniej miesiączki 9/1/11 byłabym teraz w 6. tygodniu ciąży, ale wydaje mi się, że do zapłodnienia doszło koło 20-22/1/11 (czyli miałaby 4-5 tygodni). Na badaniu pęcherzyk miał 10 mm, ale brak zarodka. Lekarz powiedział, że to może jeszcze być za wcześnie na zauważenie go lub ciąża się cofa. Nie powiedział mi również, czy ta torbiel jest niebezpieczna, wyznaczył mi tylko wizytę u specjalisty od USG. Chciałabym wiedzieć, czy jest jednak możliwość, że wszystko będzie dobrze i czy jest możliwość, że zarodek się pojawi. Jest to moja pierwsza ciąża. Dodam jeszcze tylko, że mieszkam w Brukseli i ciężko jeszcze mi się dokładnie dogadać z tutejszymi lekarzami.

Dzień dobry!
Po pierwsze być może obecna torbiel to ciałko żółte, które jest normalnym znaleziskiem w ciąży i nie budzi niepokoju. Po drugie nie bardzo rozumiem, co lekarz uważa za wodę w jajowodzie.
Jeśli nie widać zarodka to tak jak lekarz powiedział: oznacza to, że albo ciąża jest mniejsza albo przestała się rozwijać.
Z poważaniem.