Torbielka prawego płata tarczcy

W części celowanej BAC guzka prawego płata tarczycy uzyskano 2 ml ciemnego płynu w rozmazach, z którego stwierdza się ścięte białko, wyługowane erytrocyty oraz histiocyty. Komórek atypowych nie znaleziono. Torbierlka prawego płata tarczcy.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obraz mikroskopowy materiału uzyskanego w czasie biopsji wskazuje, że guzek tarczycy, z powodu którego wykonywane było badanie jest zmianą łagodną - torbielą. Wynik jest więc pomyślny - mówiąc wprost: nie stwierdzono cech nowotworu złośliwego.

Torbiele, zwłaszcza drobne, wymagają zwykle jedynie regularnej kontroli. W zależności wyniku badań kontrolnych lekarz może zlecić za jakiś czas powtórną biopsję zmiany.

Pozdrawiam.