Trądzik grudkowo-zaskórnikowy u 18-latki

Witam, Córka lat 18 ma trądzik grudkowo- zaskórnikowy. Od września leczy się Aknenorminem (obecnie 2x20mg, 1x20mg) po miesiącu kuracji nastąpiło straszne nasilenie, wysyp podskórnych ropowiczych zmian. Mimo, że lek bierze 3,5 miesiąca to cofa się to strasznie opornie i ciągle coś wyskakuje. Czy tak może to przebiegać. Ona jest załamana nasileniem zmian i słabymi efektami. Pozdrawiam

Pogorszenie po miesiącu to normalna reakcja w trakcie leczenia tym lekiem, nie ma się czym martwić. Leczenie jest długie, ale warto wytrwać, nagroda jest dopiero po zakończeniu.

Aby w pełni ocenieć skuteczność leczenia, należy je zakończyć według zaleceń dermatologa prowadzącego. Opisana sytuacja nie jest niczym zaskakującym, zaostrzenia trądziku zdarzają się w trakcie terapii.