Trądzik - moje utrapienie

Witam, mam 23 lata, a z trądzikiem zmagam się już ok 7 lat. Przechodziłam już przez różne etapy, była i poprawa i znaczne pogorszenie. Przez te parę lat odwiedziłam już 6 dermatologów. Obecnie jestem leczona Tetralysalem. Przez 25 dni brałam dawkę 300 mg, a obecnie 150 mg. Dodatkowo stosuję Differin, Metronidazol, Clindacne, krem nawilżający, krem regenerujący. Mój największy problem to zmiany ropne. Codziennie powstaje "coś" nowego. Każda ropna zmiana zostawia po sobie czerwone ślady. Trądzik występuje przede wszystkim wzdłuż linii żuchwy, na policzkach i brodzie. Czasami 'pryszcze' bardzo bolą. Nieraz nie mogę powstrzymać się od ich wyduszenia, co jeszcze bardziej powoduje zaczerwienienie skóry. Coraz bardziej się załamuję:( Mam wrażanie, że to się nigdy nie skończy:( Kiedy nastąpi jakaś poprawa po antybiotyku? Czy to mogą być problemy z hormonami? A może trzeba rozpocząć leczenie retinoidami, np. Izotekiem? Błagam o pomoc! Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Nie pisze Pani czy to pierwsza kuracja antybiotykiem... Jeśli jest to kolejna i okaże się ona nieskuteczna i zmiany nadal się będą utrzymywać, to sądzę, że właściwe byłoby rozważenie kuracji izotretynoiną . W leczeniu antybiotykiem zwykle w ciągu 4 tygodni udaje się uzyskać poprawę stanu i ograniczenie pojawiania się nowych zmian.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty