Treść krwisto-koloidalna, makrofagi i grupy normotypowych tyreocytów

Co znaczy sformułowanie "treść krwisto-koloidalna, makrofagi i grupy normotypowych tyreocytów"?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Podane sformułowanie jest wynikiem uzyskanym z biopsji cienkoigłowej (BAC) tarczycy. Z pobranej zmiany (mogę się domyślać, że torbieli) pobrano komórki, które określono jako typowe, prawidłowe tyreocyty (z których zbudowana jest tarczyca) oraz opisano obecność komórek typu makrofagów w treści płynnej z zawartością elementów krwi. Nie wykazano komórek nowotworowych.

Pozdrawiam