Trudności z nauką u 7latka

witam mam 7 letniego syna w 1 klasie podstawowej i pani wychowawczyni zaproponowała nam wizyte w poradni psychologiczno-pedagogicznej bo ma trudności z nauką i tu się zgodze.czy mam sie obawiać takiej wizyty czy mogą powiedziec ze syna trzeba zapisać do ośrodka .on poprostu ma trudności z nauka, stara się napewno bedzie dyslektykiem .obwiam sie tej wizyty i boje się żebym nie musiała dziecka przepisać do innej szkoły prosze podpowiedzćcie mi na pytanie pozdrawiam

Witam serdecznie,

rozumiem Pani obawy, ale z pewnością nie będzie potrzeby przepisywania synka do innej szkoły. Podejrzewam, że ma Pani na myśli szkołę specjalną. Takie podejrzenia wystąpiłyby z pewnością wcześniej. Natomiast chłopiec bez problemu przeszedł bilans przedszkolaka i nie było przeciwwskazań do zapisania syna do szkoły.

Poradnie pedagogiczno-psychologiczne są po to, żeby zdiagnozować dlaczego chłopiec ma problemy w nauce. Innymi słowy z czego te problemy wynikają i zastosować odpowiednie ćwiczenia, zadania, aby poprawić funkcjonowanie chłopca w szkole.

Jeśli obawia się Pani wizyty w poradni, może Pani pójść na wizytę prywatnie. Decyzja należy do Pani. Jednak proszę nie zwlekać! Im szybciej chłopiec zostanie zdiagnozowany, tym lepiej dla niego.

Dobrze jest przygotować chłopca do spotkania z pedagogiem spokojną rozmową. Jeśli znajdzie Pani chwilkę proszę też przyjrzeć się swoim emocjom i troszkę się uspokoić, żeby nie udzieliły się synkowi i niepotrzebnie go nie przestraszyły.

Życzę wszystkiego dobrego,
Marlena Kwiatkowska
pedagog, logopeda

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Proszę się nie obawiać bo tylko pani może decydować o zmianie szkoły nikt inny. Badanie pomoże Wam i da odpowiedzi na to jak postępować z dzieckiem by proces jego nauki był efektywny, by mogło osiągnąć sukces szkolny. Szkoła też dostanie wytyczne co do pracy i dostosowania wymagań.