Uzależnienie dziecka od komputera

Mj syn kończy 13 lat , nie chodzi do gimnazjum , wstaje rano i zaczyna sie denerwować, ciagle mu cos nie pasuje , rękami macha , pociera nimi , nawet zaczyna płakać i mówi że on nie da rady iść do szkoły . Nie zaliczył pierwszego roku gimnazjum bo było tak samo a teraz jest gorzej.Nastrój ma obniżny , jest bardo nerwowy , z nikim sie nie spotyka , wogóle z domu nie chce wychodzić. Swój czas spedzał by przed komputerem - jego swiat

Witam,
Wiek gimnazjalny to trudny okres dla młodych ludzi. Nowa szkoła, inni koledzy, szaleństwo hormonów...
Z Pani opisu wynika, że dziecko cierpi. A pani zapewne razem z nim.
Jeżeli dziecko woli świat w komputerze to oznacza, że jest dla niego bardziej przyjazny niż ten realny, ten w którym trzeba chodzić do szkoły.
To co może się dziać z dzieckiem to fobia szkolna. http://pl.wikipedia.org/wiki/Fobia_szkolna
Czy Pani dziecko było już badane w poradni psychologiczno pedagogicznej?
Jeżeli nie to koniecznie proszę to zrobić.
W Kłodzku Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna znajduje się przy ul. Szkolna 8 - poniedziałek - piątek: 8.00 - 17.00 tel. (74) 867 37 69, adres mailowy: porpsychpedkl@wp.pl,

W poradni specjaliści pomogą dziecku i Pani.
Proszę to zrobić nim problemy się pogłębią.
Pozdrawiam serdecznie
Artur B.

www.facebook.com/zyciedobre

Witam serdecznie,

proszę wybrać się z synem do psychologa, który zlokalizuje źródło problemu i pomoże chłopcu stanąć na nogi. Jeśli nie będzie reakcji, obniżony nastrój syna będzie się prawdopodobnie pogłębiał.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska