Trudności z wypróżnieniem od tygodnia

Miną już ponad tydzień odkąd nie mogę sie wypróżnić.Jadlam otręby, śliwki, pilam mleko a nawet kupilam tabletki Dulcobis i nic.Nie czuje nawet parcia.Jem normalnie, pije soki, zupy.Do tego okres spóźnił mi się 4 dni i pierwsze dwa był strasznie obfity i bolacy później krew ciemna i w formie galarety.Co mi jest? Gdzie sie udac?

Witam Panią,

jeżeli chciałaby Pani udać się do lekarza to na początku lekarz pierwszego kontaktu, który ewentualnie pokieruje Panią dalej.
Jeżeli chodzi o zaparcia to w diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce (z nimi ostrożnie ponieważ posiadają sporo cukrów prostych). Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Sięga Pani także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek . Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem z cytryny co również przyczyni się do przyspieszenia przemiany materii.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk