Trudności z zajściem w ciążę i zaburzenia nastroju

Witamd 2 lat staram się o dziecko moim problemem nie zachodzenia w ciążę jest wrogość śluzu i przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi oraz wysoka prolaktyna. Szykuje się do inseminacji. Moja siostra jest w ciąży koniec 4 miesiąca. Jak pewnie się domyślacie jest mi holernie ciężko. Postanowiłam się nie męczyć i pogadać z siostra jaki mam problem. Jednakże ona ,, tak mi się wydaje przynajmniej,, robi mi na złość otóż pisze mi SMS że kupiła przewijak dla dziecka itp. Co zupełnie okazało się nie pr

Sugerowałabym przemyśleć skorzystanie z profesjonalnej pomocy psychologicznej i przestrzeni, w której mogłaby Pani przyjrzeć się temu, co aktualnie boli i uwiera. Warto przede wszystkim o tym bólu porozmawiać ze specjalistą; doświadczyć go w nowy sposób i sprawdzić jakie są jego skutki. Uważam, że dobry psycholog mógłby pomóc Pani odnaleźć się w tej szczególnej sytuacji.

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty. Trudności w zajściu w ciążę mogą mieć także podłoże emocjonalne (co nie wyklucza innych przyczyn, ale może je potęgować). Specjalista pomoże Pani nie tylko lepiej rozumieć siebie, ale także poradzić sobie z frustracją związaną z relacją z siostrą, rodziną itp.