Trzaskająca łopatka a ćwiczenia rehabilitacyjne

Witam! Rok temu doznałem poważnych kontuzji ale w końcu nie dowiedziałem się co mi jest. Pół roku temu zauważyłem, że bardzo "trzaska" mi łopatka (prawa) i bardzo boli mnie prawe ramie choć mogę bez problemu wykonywać różnego rodzaju ruchy. Oczywiście pójdę z tym do lekarza ale na wizytę zazwyczaj czeka się 3-4 miesiące. Nie mogę robić absolutnie żadnych ćwiczeń ( rehabilitacyjnych) bo od razu pojawia się ból. Proszę o jakieś wskazówki do mego obecnego stanu i jakieś leki wdg. uznania.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć I zalecić odpowiednie postępowanie. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego.

Szanowny Panie, niezbędna jest konsultacja ortopedyczna ( najpewniej również RTG i NMR) Jak uczy doświadczenie - w przypadku braku wskazań do postępowania operacyjnego leczeniem z wyboru jest odpowiednia rehabilitacja ( terapia manualna + kinezyterapia). Pozdrawiam i ....biorąc pod uwagę fakt,że od urazu minął już ponad rok - nie odkładałbym tej konsultacji zbyt długo.