Trzy guzki u wejścia do pochwy a wysoki cholesterol

Witam Podczas ostatniego badania ginekologicznego lekarz zauważył trzy guzki w wejściu do pochwy i powiedział że to przez wysoki cholesterol. Niestety mieszkam za granicą i nie poprosiłam o szczegółowe wyjaśnienie dlatego też proszę teraz. Faktycznie biorę leki na obniżenie cholesterolu ale nie rozumiem o co chodzi z tymi guzkami - z góry dziękuję :-D Kasia

Witam. Złogi cholesterolu mogą odkładać się w tkankach miękkich powodując powstanie miękkich guzków. Najprawdopodobniej tak właśnie jest w Pani przypadku.