Twardy guzek w okolicy odbytu i ból podczas siedzenia

Witam, W okolicy odbytu mam guzek twardy jak dotknelam to ma wielkosc opuszka palca w ksztalcie podluznym.Moze to ropien mam bol przy siedzeniu a moze klykciny konczyste,hemorojdy mialam badane w zeszlym roku i wszystko bylo ok.ten guzek mam juz od dluzszego czasu ale mysle ze teraz sie powiekszyl,jak mialam robiona kolenoskopie to nic mi o tym nie wspominali.Co robic,jak leczyc?Pozdrawiam helena

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najprawdopodobniej jest to jednak hemoroid. Wskazane zastosowanie maści i/lub czopków dostępnych w aptece bez recepty (sugeruję wybrać te z lidokainą, przestanie Pani odczuwać tak doskwierający ból). Jeśli objawy nie ustąpią wskazana konsultacja u lekarza rodzinnego lub proktologa.