Tycie a niski poziom TSH

Czy utrzymujący sie przez kilka lat niski pozion TSH może wpływać na szybkość przemiany materii i tycie?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niski poziom TSH może być objawem nadczynności tarczycy. Takie zaburzenie gospodarki hormonalnej powoduje przyspieszenie przemiany materii co objawia się spadkiem masy ciała. Zdecydowanie nie jest to jednak przyczyna tycia.