Ubytek tkanki tłuszczowej na udzie po wypadku

Witam, 1 tygodni temu miałam wypadek w wyniku którego powstał na udzie spory siniak. Ślad po nim utrzymuje się do dzisiaj, powstało także w tym miejscu wgłębienie ( mam wrażenie ubytku tkanki tłuszczowej). Czy ono z czasem się wypełni? Czy powinnam udać się do chirurga?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą się utrzymywać po takim krótkim czasie od urazu. Zarówno zasinienie jak i wgłębienie powinny samoistnie ustąpić wraz z gojeniem się miejsca urazu. Zdecydowanie warto jednak skonsultować się z lekarzem POZ, który oceni opisaną okolicę oraz pokieruje dalszym postępowaniem.