Uciążliwe bóle głowy przy nerwicy

Witam , Mam 19 lat, odczuwam straszne bóle głowy, szczególnie górna część, do tego boli mnie cały kark aż gdzieś w okolice łopatek. Czuję ucisk przy nosie, bóle w klatce piersiowej, jamie ustnej, a nawet gdzieś pod uszami. Strasznie mnie to męczy. Byłam u psychiatry-nerwica lękowa ( do tego były drgawki, bezsenność itp.) lecz robiłam badania i wyszedł mi podwyższony cholesterol całkowity 253. Czy to normalne objawy przy nerwicy ?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, tak bóle głowy, bezsenność, uczucie duszności, problemy z oddychaniem,
bezsenność mogą być symptomami nerwicy lękowej lub wegetatywnej. Naturalnie powinna Pani wykluczyć innne choroby np. zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego. Dobrze by było zrobić prześwietlenie, doradzałbym też EKG. Nie słyszałem aby nerwica miała wpływ na podwyższenie cholesterolu, może to skutek uboczny jakiś lekarstw, które Pani bierze ? Mało informacji niestety Pani napisała. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Zachęcam do wizyty u lekarza, który zleci odpowiednie badania.
W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Jeśli okaże się, że problemy nie mają podłoża somatycznego, warto rozważyć diagnozę zaburzeń lękowych nerwicowych. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.