Uciążliwy kaszel od 3 tygodni

Witam, od 3 tyg, mam kaszel na początku uciążliwy zajęte zatoki i mowa przez nos, po tygodniu , ustąpiło zapchanie nosa ale kaszel pozostał, druga wizyta u lekarza płuca czyste, dzis trzecia wizyta, płuca czyste ale trg nie chce dać lekarz, ostatnie rtg miałam w 2008 r, czy powinien mnie niepokoić ten kaszel, czy powinnam nalegać na rtg płuc? Nigdy nie miałąm kaszlu az tak długo, natomiast przez 1 tydzień kaszel nie był wcale leczony, teraz jest łagodny i mało uciążliwy, ale drażni w gardle.

Kaszel od 3 tygodni to nie jest długi czas. Można spokojnie czekać. Choroba powinna sama się zakończyć. Badanie dodatkowe np rtg będzie potrzebne jeśli kaszel stanie się przewlekajacy czyli dłuższy niż 6 tygodni lub pojawia się inne objawy.