Uciekanie od ludzi a nerwica natręctw

Witam, Mam w rodzinie 60 letnia kobietę, która stroni od ludzi a nawet ma do nich wstręt i boi się z obcymi kontaktu, uważa, że takie sytuacje ją stresują, najlepiej zamknęła by się w domu i nigdy z niego nie wychodziła. Nas poinformowała, że cierpi na nerwicę natręctw, ale troszkę charakterystyka tej choroby odbiega, od objawów jakie są u tej osoby. Proszę o pomoc i podpowiedź czy to rzeczywiście coś innego dolega tej osobie? Pozdrawiam

Magdalena Mroczek

Tak, istnieje możliwość leczenia farmakologicznego. Zaleci je lekarz psychiatra.