Zaburzenia oddychania podczas snu przy nerwicy natręctw

witam. leczę się na nerwicę natręctw.biorę leki, poprawiło się. dziś w nocy miałam okropny sen, po nim,nagle obudziłam się, leżę na plecach, czuję, że coś nie tak, nagle ciężar przygniótł mi klatkę, a gdy chciałam mówić, jakby szczęki nie mogły się ruszyć (ale to nie ścisk). gdy próbowałam mówić na około 3 sekundy czułam jakby ostre palące uczucie w płucach aż do gardła, i nagle wszystko przeszło. czy to paraliż przysenny? czy może wystąpić wtedy problem ze szczęką i palenie w płucach i przełyku

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Opisane objawy mogą wynikać z nerwicy, ale ich przyczyna może być też somatyczna.
Powinna Pani się przebadać i jeśli wykluczone zostaną przyczyny somatyczne to może być to nerwica. Leczy się ją nie tylko farmakologicznie ale przede wszystkim psychoterapią. I tam proszę się udać, aby pozbyć się objawów. szczególnie osoba cierpiąca na nerwicę natręctw potrzebuje psychoterapii.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witaj serdecznie. Tak to może być porażenie przysenne. Proponuję udać się z tą informacją do psychiatry po poradę. Wykonywanie szybkich wdechów i wydechów może ułatwić wybudzenie się. Jeśli problem będzie się powtarzać notorycznie można podejrzewać zespół chorobowy o nazwie narkolepsja. Tak czy siak warto udać się z tym do dobrego psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk