Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia snu u 27-latka

mam27lat od 16roku zycia mam problemy ze snem moi bracia równiez mam wrazenie ze to zmory nocne nie moge sie ruszyc krzyczec słysze głosy staram sie bronic od tego ale strach zawsze pozostaje czy mozna temu zaradzic?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, ale objawy, o których Pan wspomniał mogą sugerować na paraliż przysenny, inaczej porażenie przysenne. Stan ten pojawia się najczęściej w momencie, kiedy człowiek zasypia lub wówczas, kiedy przechodzi ze snu do czuwania, czyli budzi się. Osoba doświadczająca porażenia przysennego budzi się w nocy z dziwnym poczuciem otaczającego ją „zła”. Ma wrażenie, że ktoś uciska jej klatkę piersiową, że ciężko jej oddychać. Nie może się poruszyć ani wydać z siebie żadnego dźwięku. Wpada w panikę, jest przerażona, widzi dziwne postaci poruszające się wokół łóżka i słyszy zagadkowe głosy – zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem to nie są jakieś demony albo duchy. Jeżeli doświadcza Pan podobnych objawów, warto skonsultować się ze specjalistą w ośrodku leczenia zaburzeń snu, tym bardziej, że Pana problemy ze snem trwają już bardzo długo, bo od 16. roku życia. Więcej na temat porażenia przysennego, o tym, jak sobie z tym radzić, pod linkami:
http://portal.abczdrowie.pl/porazenie-przysenne
http://portal.abczdrowie.pl/paraliz-senny
http://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-snu
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Warto udać się na konsultację do psychiatry lub neurologa, zrobić badania eeg głowy i ew.zapis fal snu,potrzebny do diagnozy dokładny wywiad dot. objawów,wtedy można pomóc.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy