Napady paraliżu sennego

Mam 17 lat. Rok temu zdążył mi się mój pierwszy paraliż senny niedługo potem drugi. Nie mogłem się ruszać, słyszałem jakiś głos mój wzrok był przyczciemniony. Właśnie się obudziłem śmiertelnie przerażony. Śniło mi się, ( chyba śniło ) iż miałem kolejny napad a gdy się skończył ( to napewno był sen ) wybiegłem z pokoju i zobaczyłem mała dziewczynkę na schodach i moment później upadałem w zwolnionym tempie czując największy lęk w moim życiu. Mam jakąś chorobę czy coś ?

Witam serdecznie,
Paraliż przysenny, jeśli występuje sporadycznie, to nie jest zjawiskiem patologicznym - wynika on z niezsynchronizowania impulsów nerwowych pochodzących z mózgu z fazą snu. Taki brak synchronizacji może wynikać z wielu czynników, na przykład z rozregulowania rytmu dobowego.
Jeśli z kolei porażenie przysenne pojawia się z dużą częstością, to może to być objaw na przykład narkolepsji.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Bez konsultacji osobistej specjalistycznej, nie ma możliwości postawienia diagnozy
na Portalu ABC Zdrowie.

Życzę Panu tylko dobrych wiadomości,
irena.mielnik.madej@gmail.com