Dlaczego po przebudzeniu nie mogę się ruszać?

Mam pytanie, kiedy ucinam sobie drzemkę w dzień, dobrze śpię. Problem pojawia się, gdy już chcę się obudzić, świadomością jestem wśród żywych, ale nie mogę niczym poruszyć, po prostu wstać, to jest okropne, jak gdybym nie żyła. Proszę o poradę!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na tzw. paraliż przysenny. Spłycenie snu w trakcie dnia (np. gdy jest on zakłócany przez światło, hałas itp.) może zaburzać architektonikę snu i sprzyjać występowaniu tego typu objawów.
Porażenie przysenne towarzyszące nadmiernej senności w ciągu dnia może być objawem narkolepsji. Polecam Ci wątek poświęcony podobnemu problemowi: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/paraliz-senny-co-to-jest

Z pozdrowieniami