Ucisk dysku kręgosłupa

Witam od 2 tygodni leze w szpitalu za granica i stwierdzili po MRT ze z dysku uciska jajeczko jakies, podali mi juz 3 spryce do tego miejsca i bol nadal jest. Mam 26 lat i jutro mi zaproponują operacje czy sie zgodzić?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski Ortopedia, Katowice
55 poziom zaufania

Za mało danych by panu odpowiedzieć ale z reguły lekarze biorą odpowiedzialność za to co robią, zwłaszcza za granica, mam nadzieję że posiada pan ubezpieczenie bo zabiegi na kręgosłupie są dość kosztowne.

Dr n. med. Maciej Kasparek
Dr n. med. Maciej Kasparek Ortopeda, Kraków
64 poziom zaufania

Szanowny Panie, w opisanej przez Pana sytuacji - jeżeli objawy kliniczne ( ból, patologiczne objawy neurologiczne itd) są zgodne z przytoczonym wynikiem NMR to leczenie operacyjne wydaje się być postępowaniem słusznym. Kwestia zgody na zabieg wymaga od Pana rozważenia obecnego braku komfortu życia w zestawieniu z prawdopodobieństwem wystąpienia możliwych powikłań po tego typu zabiegu. Proszę ten problem dokładnie omówić z proponującym Panu zabieg neurochirurgiem. Pozdrawiam i życzę powrotu do pełni zdrowia.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty