Ucisk i dyskomfort pod lewym żebrem od kilku miesięcy

Wyniki TK jamy brzusznej i miednicy.Moje objawy to: ucisk i dyskomfort pod lewym żebrem od kilku miesiecy. Wyrostek robaczkowy ułożony zakątniczo, skierowany ku górze, o nie pogrubiałych ścianach.Wydłużony bocznie lewy płat wątroby, sięgający przedniej krawędzi śledziony. Kilka węzłów chłonnych do max. wym. ok. 10mm w obu pachwinach, węzły chłonne w jamie brzusznej głównie okołoaortalne, do max. wym ok . 10mm. Wariant anatomiczny podwójna lewa żyła nerkowa, w tym jedna ułożona retroartalnie.

Wynik badania TK w zakresie normy. Dolegliwości wcale nie muszą być związane z patologią w zakresie jamy brzusznej. Możliwe, że są one związane z neuralgią czyli samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych powłok brzusznych. Do rozważenia ewentualnie celem pogłębienia diagnostyki gastroskopia. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.