Ucisk pod prawym żebrem a stosowanie leku Asertin 50

Dzień dobry, przez tydzień brałem Asertin 50, 25mg ale zacząłem czuć ucisk pod prawym żebrem, kiedy zrobiłem badania okazało się, że Aspat podskoczył do 248 jednostek, a Alat do 84. Lekarz rodzinny kazał mi odstawić lek i za jakiś czas ponowić badania. Czy przy takich wynikach grozi mi przeszczep wątroby? Bardzo się martwię, ponieważ pół roku temu przeszedłem już wirusowe zapalenie wątroby (cytomegalia), wyniki się unormowały w tedy po ponad miesiącu, teraz boję się, że lek załatwił ją na dobre

Na pewno po odstawieniu leku funkcja wątroby wróci do normy. Nie ma powodu do niepokoju i na pewno nie grozi Panu przeszczep wątroby z powodu obecnego stanu.