Ucisk w nadbrzuszu w pozycji stojącej a skolioza i zwyrodnienie kręgosłupa

Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Od roku uciska mnie w nadbrzuszu w pozycji stojącej. Robiłam kolonoskopię,gastroskopię oraz usg brzucha i wszystko wyszło w porządku. Mam skoliozę i zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku piersiowym, czy może to mieć z tym jakiś związek. Dodam jeszcze, że jestem osobą bardzo nerwową.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

może to jak najbardziej mieć związek ze zwyrodnieniem kręgosłupa. Proszę dodatkowo skonsultować się z psychologiem gdyż objaw ten może mieć podłoże psychogenne.

Pozdrawiam.