Uczucie nierównego bicia serca podczas treningu na siłowni

Mam 30 lat. Kilka dni temu podczas ćwiczenia na siłowni miałem takie uczucie, że mi się serce zatrzymuje, tak nierówno mi biło i było mi trochę słabo. Mam też wysoki cholesterol, ponad 200. Czy powinienem coś z tym robić?
30 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Uczucie nierównego bicia serca, słabość mogły być efektem zmęczenia, niewyspania, spożycia alkoholu poprzedniego dnia. Jeśli jednak wyklucza Pan te czynniki, a objawy takie nigdy wcześniej się nie pojawiały powinien Pan udać się do lekarza rodzinnego, który zbada Pana i zleci wykonanie podstawowych badań (morfologia, stężenie elektrolitów we krwi, EKG), a jeśli będzie taka potrzeba - skieruje do specjalisty. Do czasu wyjaśnienia przyczyny objawów dobrze by było, gdyby powstrzymał się Pan od forsownych treningów na siłowni.

Jeśli natomiast chodzi o zbyt wysoki cholesterol - powszechnie wiadomo, że jest to czynnik ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia i dlatego powinien Pan zadbać o jego normalizację. Najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pan w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-walce-z-cholesterolem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty